SERVICE
 

Łańcuch dołączony do zestawu LuK RepSet CVT składa się z wielu płytek połączonych ze sobą w sposób ruchomy za pomocą baryłek. Właściwe napięcie łańcucha zapewnia dwuczęściowy ślizg prowadzący. Ten innowacyjny produkt stanowy kompleksowe rozwiązanie naprawcze dla bezstopniowych skrzyń biegów CVT.
Zdjęcie: Schaeffler

 

Obecnie zestawy naprawcze LuK RepSet CVT są dostępne dla tzw. skrzyń biegów Multitronic Grupy Volkswagen. Schaeffler planuje poszerzenie oferty o nowe zestawy dla najważniejszych producentów wykorzystujących technologię CVT – jak np. Nissan i Subaru.
Zdjęcie: Schaeffler

 
KONTAKT

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

ul. Szyszkowa 35/37,

02-285 Warszawa, Polska

Tel.: +48 22 245 85 00

Fax.: +48 22 878 31 64

2018-06-06 | Langen/Warszawa

Rozwiązanie naprawcze dla bezstopniowej skrzyni biegów

Nowość dostępna tylko w ofercie Schaeffler dla niezależnego rynku części zamiennych – LuK RepSet CVT


Ponad dziesięć milionów wyprodukowanych części i wciąż rosnące zapotrzebowanie – opatentowany przez Schaeffler łańcuch do skrzyń typu CVT to rozwiązanie przyszłości. Dział Automotive Aftermarket w Schaeffler oferuje ten produkt, razem ze ślizgiem prowadzącym, w zestawie naprawczym LuK RepSet CVT. Wśród produktów marki LuK dla skrzyń biegów CVT znajdują się także tłumiki drgań oraz dwumasowe koła zamachowe. .

W nowoczesnych przekładniach bezstopniowych łańcuch CVT przenosi moment obrotowy z jednego koła stożkowego na drugie. Technologia łańcuchów CVT od Schaeffler – dzięki zoptymalizowanej konstrukcji – wyznacza standard w zakresie przeniesienia momentu obrotowego i wydajności. Dzięki swojej modułowej konstrukcji łańcuchy sprawdzają się dla pełnego zakresu momentu obrotowego, zarówno w małych samochodach, jak i w tych średniej wielkości. Jako rozwiązanie naprawcze, w którego skład wchodzi ślizg prowadzący, ten innowacyjny produkt od Schaeffler jest już dostępny dla rynku motoryzacyjnych części zamiennych.

Obecnie zestawy naprawcze LuK RepSet CVT są dostępne dla tzw. skrzyń biegów Multitronic Grupy Volkswagen (VW). W pełni automatyczne skrzynie biegów CVT stosowane są m.in. w pojazdach marek Audi i Seat z Grupy VW. Zaletą takich skrzyń jest zmienna adaptacja przeniesienia momentu obrotowego bez spadków siły napędowej, co zapewnia optymalną pracę silnika. Schaeffler planuje poszerzenie oferty o nowe zestawy dla najważniejszych producentów wykorzystujących technologię CVT – jak np. Nissan i Subaru.

A to jeszcze nie wszystko. Schaeffler cały czas pracuje nad rozwojem technologii CVT. W 2016 roku firma otrzymała nagrodę AutomotiveINNOVATIONS za opracowanie technologii napędów hybrydowych typu plug-in dla skrzyń biegów CVT. Nagroda została przyznana przez Center of Automotive Management (CAM) i PricewaterhouseCoopers (PwC), którzy regularnie nagradzają najbardziej innowacyjnych producentów samochodów i dostawców roku. “Eksperci szacują, że za pięć lat, 30 procent wszystkich automatycznych skrzyń biegów w samochodach osobowych będzie przekładaniami bezstopniowymi. Coraz więcej producentów samochodów wybiera łańcuchy do skrzyń biegów typu CVT od Schaeffler,” tłumaczy Rouven Daniel, kierownik działu Transmission Systems Program w Schaeffler Automotive Aftermarket. “W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, są one w stanie przenieść więcej mocy i zapewnić większą efektywność. Dzięki swojej marce LuK, Schaeffler ma przewagę na rynku jeśli chodzi o produkcję wytrzymałych łańcuchów do skrzyń biegów typu CVT. Historia naszego sukcesu rozpoczęła się w 1999 roku i obecnie jest kontynuowana na niezależnym rynku części zamiennych.”

Katalog online Schaeffler dla motoryzacyjnego rynku części zamiennych dostępny jest pod adresem www.repxpert.pl i dostarcza więcej informacji na temat naszego najnowszego zestawu naprawczego.

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję